‪Google+‬‏ وام 25 میلیونی برای خرید تابوت !!!
امروز: جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۹
یادداشت/

در شرایط فعلی اقتصادی و با توجه به فلج شدن اقتصاد و معیشت مردم، دولت باید دست خود را ازجیب مردم بیرون کشیده و برای برون رفت از تورم جیب مردم را به حال خود بگذارد.

کد خبر: ۳۵۹۸
تاریخ انتشار: سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۴

به گزارش مهرزنجان ،مقوله اقتصاد یکی از مهم ترین و بنیادی ترین مباحث مطرح شده در هر کشور و در بعد کوچک اجتماعی آن یعنی خانواده مطرح است.

مباحث مربوط به اقتصاد کشور بحثی است که در این گفتار نمی گنجد و در این نوشته صرفا به اقتصاد خانواده و نقش دولت در آن پرداخته می شود.

اهمیت اقتصاد در خانواده و تامین مخارج خانواده مبحثی است که این روزها در ایران با چالش وخیمی برخورد کرده و فلج شدن اقتصاد خانوده ها باعث فشار زیاد به مردم شده است.

ناهمخوانی در آمد مردم با خرج آنها و بالا بودن خرج خانواده نسبت به در آمد ماهیانه هر فرد باعث از هم پاشیدن بنیان های اقتصادی خانواده ها و در برخی موارد خانواده را با مشکل مواجه می کند.

دزدی از جیب مردم

بر اساس آمار در حال حاضر بیشترمردم ایران توان زندگی عادی و معمولی که در اسلام به آن تاکید شده است را ندارند و بیشتر مردم زیر خط فقر زندگی می کنند و داشتن یک خانه برای زندگی معمولی برای آنها یک رویا شده است.

به نحوی که می توان گفت: بیشتر مردم زندگی نمی کنند بلکه می خورند تا زنده بمانند! آری این واقعیت غیر قابل انکاری است که با مراجعه به بیشتر خانواده ها و با هم صحبت شدن با  آنها می توان به این واقعیت پی برد.

دولت نیز در شرایط تحریم و برای نجات خود از تورم و کسری بودجه به جیب مردمی پناه آورده است که هیچگونه در آمدی نداشته و دولت از آنها حمایت نکرده است.

آری این روزها فروش تابوت های انبار شده (پراید) برای دولت بیشتر از ازدواج و اشتغال جوانان اهمیت دارد که دولت با تصویب وام 25 میلیون تومانی برای خرید ماشین در مقابل 3 میلیون تومان برای ازدواج اقدام می کند.

دولت برای قاپیدن در آمد مردم از انواع روش ها از جمله مالیات بر ارزش افزوده تا 9 درصد و غیره اقدام می کند در حالی که باید از اشتغال و تولید کار حمایت کند.

دریافت مالیات و ارزش بر افزوده های بیش از حد آن یعنی قاپیدن و دزدی زوری از جیب مردم و بی رغبت کردن مردم به تولید که دولت با مالیات زیاد جلو تولید را گرفته و به تولید کنندگان غیر مستقیم می گوید: دست از تولید بردارید اجناس را وارد می کنیم.

در شرایط فعلی اقتصادی و با توجه به فلج شدن اقتصاد و معیشت مردم، دولت باید دست خود را ازجیب مردم بیرون کشیده و برای برون رفت از تورم جیب مردم را به حال خود بگذارد زیرا که دولت جز خراب کردن معیشت مردم اقدام مناسبی برای خروج از تورم انجام نداده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها: تابوت 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 2
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۹
0
2
این مصیبتی است که در سال 91 دولت مورد حمایت شما به این مردم تحمیل کرد و پراید 6 میلیونی را در 84 تحویل گرفت و پراید 21 میلیونی را تحویل دولت یازدهم داد. اضافه کنید براینها کاهش ارزش پول ملی و نوسانات دلار و ارز و طلا و ... در سال 91 که کمر طبقه متوسط را شکست. فاعتبروا یا اولی الابصار.........
پاسخ ها
admin
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۹
ما از دولتی حمایت نکرده ایم بلکه واقعیت های موجود در جامعه را منتشر می کنیم. انتقادات ما بر دولت قبل هم وارد بود در کنار انتقادها کارهای مثبت را پوشش می دهیم.


نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: