‪Google+‬‏ دیوارنویسی معضل تبلیغات شهری در زنجان تصاویر
امروز: دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۰۴
مهرزنجان گزارش می دهد؛

دیوارنویسی به عنوان پدیده ای که چهره اکثر شهرهای ایران را مخدوش کرده تبدیل به محلی برای بروز انواع تبلیغات، شعارنویسی، درددل کردن، ابراز عشق و... شده است.

کد خبر: ۳۹۰۹
تاریخ انتشار: یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۰

به گزارش مهرزنجان دیوارنویسی به عنوان پدیده ای که چهره اکثر شهرهای ایران را مخدوش کرده تبدیل به محلی برای بروز انواع تبلیغات، شعارنویسی، درددل کردن، ابراز عشق و... شده است و به نظر می رسد این مشکل بیشتر از آنکه ابعاد اقتصادی داشته باشد مشکلی فرهنگی است.

دیوارنویسی اگرچه از گذشته های دور یکی از شیوه های تبلیغاتی محسوب می شده اما تأثیر بدی بر زیبایی شهرها دارد به طوریکه در بسیاری از شهرها، دیوارنویسی از سوی افراد و شرکت های کوچک و بزرگ با اهداف تبلیغاتی انجام می شود که در بسیاری از موارد نارضایتی شهروندان را نیز در پی داشته است.

دیوار نویسی در زنجان + عکس

در شهر زنجان نیز این معضل وجود دارد و در بیشاری از محله ها دیوار نویسی های مختلفی در انواع سبک ها از جمله تبلیغات و ... مشاهاده می شود.

بیشتر دیوار نویسی ها در مناطق پر ازدحام و به صورت شبانه نوشته می شود و شهروندان نیز در مقابل این کار عکس العملی از خود نشان نمی دهند.

در برخی موارد دیوار نوشته شده توسط صاحب ملک با رنگ اسپری پاک می شود.

زیباسازی و اهمیت دادن به طراحی های مناسب در معابر شهری در حقیقت ارزش دادن به حس بصری شهروندان و گردشگران و لازم است واحدهای اجرایی شهرداری و مدیریت زیباسازی و تاسیسات، با پیگیری های مستمر و مداوم برای كاهش دیوارنویسی های غیرقانونی و برطرف شدن هرچه سریع تر این مشكل تلاش كنند.

دیوار نویسی در زنجان + عکس

زیباسازی چهره شهر علاوه بر تاثیر مثبت در روحیه شهروندان در جذب گردشگران نیز بسیار موثر خواهد بود.

،لازم است مدیران و مسوولان دستگاههای مرتبط از جمله شهرداری زنجان تعامل و همكاری لازم جهت برخورد با پدیده دیوار نویسی غیرقانونی را داشته،

تابا حذف این ناهنجاری ها، چهره شهر زیبا و آراسته شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین ها