‪Google+‬‏ مرحله استانی المپياد دادرس با شركت 168 نفر در زنجان برگزار می شود
امروز: جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۸
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان خبرداد

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه مرحله استانی المپياد دادرس با شركت 168 نفر برگزار می شود، گفت: این المپیاد از پنجم مرداد سال جاری به مدت دو روز در محل جمعیت هلال احمر شهرستان زنجان و با حضور 168 نفر از دانش آموزان منتخب شهرستان های استان زنجان برگزار می شود.

کد خبر: ۴۲۴۶
تاریخ انتشار: شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۱۵

علی طاهری در گفت و گو با خبرنگار مهرزنجان، با بیان اینکه مرحله استانی چهارمین دوره المپیاد دادرس در زنجان برگزار می شود، اظهار کرد: طرح ملی دادرس با هدف گسترش آگاهی عمومی، چگونگی مقابله با حوادث و بلایا، تشکیل تیم های مدیریت بحران آموزش دیده تحت عنوان تیم دادرس در مدارس و امدادرسانی در مواقع اضطراری اجرا می شود.

وی با بیان اینکه این المپیاد به منظور رشد و شکوفایی استعدادهای علمی و امدادی، افزایش روحیه کار جمعی و افزایش سطح آگاهی دانش آموزان عضو جوانان هلال احمر طرح ریزی شده و اجرا می شود، بیان کرد: این المپیاد از پنجم مرداد سال جاری به مدت دو روز در محل جمعیت هلال احمر شهرستان زنجان برگزار می شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه دانش آموزان، در طرح دادرس، آماده برای روزهای سخت می شوند، اظهار داشت: مهارت های امدادرسانی هلال احمر یکی از برنامه های تعریف شده آموزشی و تربیتی است که با هدف رشد و شکوفایی استعدادهای علمی و امدادی، ارتقا روحیه کار جمعی و افزایش سطح آگاهی دانش آموزان عضو سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اجرا می شود.

طاهری با بیان اینکه در طرح دادرس، دانش آموزان در بین گروه های خودشان به رقابت می پردازند، تصریح کرد: المپیاد هایی در مدارس، شهرستان، استان و در نهایت در کشور برای افراد برتر گروه برگزار می شود.

وی با بیان اینکه المپیاد آماده که طی چند مرحله برگزار می گردد در نهایت به افزایش سطح ایمنی و کاهش خطرپذیری مدارس کشور با تکیه بر تربیت تیم های امدادی دانش آموزی منجر می شود، گفت: این المپیاد از پنجم مرداد سال جاری به مدت دو روز در محل جمعیت هلال احمر شهرستان زنجان و با 168 نفر از دانش آموزان منتخب شهرستان های استان زنجان برگزار می شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه تشخیص علایم حیاتی، احیا قلبی - ریوی، مراحل بند آوردن خونریزی، نحوه پانسمان و بانداژ، آتل بندی شکستگی ها، اسکان اضطراری، سرفصل تخصصی این المپیاد هستند که توسط ناظرین مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت، بیان کرد: در طول برگزاری این المپیاد به دلیل شرایط جسمی دانش آموزان از ماکت های سبک به منظور حمل استفاده خواهد شد و آزمون حمل مصدوم هنگام مواجهه با موانع نیز با رعایت اصول مورد قبول واقع خواهد شد.

انتهای پیام/پ

مطالب مرتبط:
برچسب ها: دادرس 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: