‪Google+‬‏ دختران و زنان زنجانی در رواج بی حجابی با هم مسابقه گذاشتنه اند
امروز: جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۳
چه کسی پاسخگوست؛

شعور حسینی با بی حجابی که هدفی جز بی بند و باری و زیر پا گذاشتن مرزهای اخلاقی ندارد سهم دیگران را از این فضای عمومی برای تردد نادیده می گیرد و انگار که این افراد در رواج بی حجابی با هم مسابقه گذاشتنه اند.

کد خبر: ۴۲۶۴
تاریخ انتشار: سه شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۳۰

به گزارش مهرزنجان، با مطرح شدن بحث حجاب در جامعه به ویژه در فصل گرما، ابعاد گوناگونی از این موضوع قابل طرح و بحث است که لزوم صورت گرفتن فعالیت های فرهنگی در عرصه های گوناگون فردی و اجتماعی را گوش زد می کند، مواردی که حاکی از ریشه ای بودن امر حجاب در جامعه است.

این روزها در مانتو فروشی ها، مانتوهای گشاد با طرح ایرانی اما بدون دکمه و مانتوهای کوتاه که آستین های کوتاهی هم دارند به چشم می خورند، در این میان، متأسفانه مانتو فروشی که مشتریان از این مدل ها  کوتاه و یا گشاد دارد مشتریان بیشتری نسبت به مانتو فروش های ساده دارد.

شهری که هر سال شاهد رژه مانکن های بی حجاب و بد حجاب و بی عفتی است که تبلیغ مدل های آمریکایی و اروپایی را در این شهر پیاده می کنند و انسان شرمش می آید بگوید که این افراد کار را به جایی رسانده اند که دیگر با لباس های تمام باز شده در پیاده روها و خیابان ها و کوچه و بازار قدم بر می دارند و کسی حتی یک تذکر به آنان هم نمی تواند دهد.

غوغای بی حیایی و بی عفتی در شهری که مسئولان به خواب رفته اند بیداد می کند، در این شهر گویا بعضی افراد بدشان نمی آید بی بند و باری، هرزه گی، بی غیرتی و بی حیایی و بی عفتی در شهر رواج پیدا کند.

آن طور که به نظر می رسد، تولید مانتوهای تنگ، کوتاه با آستین های کوتاه در حالی صورت می گیرد که هیچگونه نظارتی از سوی مراجع ذیصلاح صورت نمی گیرد و بنابراین در بازاری که فروشندگان به دنبال سود بهتری هستند و بدون تردید سراغ تولید کننده ای می رود که مدل مانتوهایی را تولید می کند که از استقبال عمومی بیشتری داشته و سود بیشتری را به دلیل کوتاهی و باز بدون به دنبال دارد.

طبق تحقیقات میدانی توسط خبرنگار مهر زنجان چادر مشکی در بازار این شهر بین 60 هزار تومان تا 300 هزار تومان است و بستگی دارد که پارچه چادری برای ژاپن باشد یا کره و یا کشورهای متفرقه دیگر و پارچه چادری ژاپن، گران تر است.

اما در مقابل مانتوهای کوتاه و یا جلوباز با یک چرخ زدن در بازار و یا حتی همین دست فروش های بساط کرده در جاده گاوازنگ و یا فلکه کوچه مشکی کمتر از 50 هزار تومان هم در دسترس است و اکثرا هم این مانتو ها  در همین کوچه و پس کوچه های شهر خودمان تولید شده و نام ترک به فروش می رسد.

به گفته یکی از فروشندگان، در پاسخ به سوال خبرنگار مهر زنجان مبنی بر اینکه چرا این مانتوهای زنانه بدون دکمه و کوتاه تولید می شود، پاسخ داد: این مانتو ها به دلیل کم بردن پارچه از نظر دستمزد کارگر، خرید دکمه و غیره بوده با صرفه و برای بردن سود بیشتر تولید کننده تولید می شود.

وی ادامه داد: برای خیلی ها قیمت مانتو مهم نیست بلکه مدل آن مد نظر است و اگر من فروشنده این مدل مانتو ها را برای فروش نیاورم فروشنده دیگر این مدل ها را آورده و خریداران از آن خرید می کنند.

خانواده از مهمترین و اساسی ترین افراد تاثیرگذار در نوع پوشش فرزندان است، بنابراین بصیرت افزایی پدران و مادران با برگزاری کارگاه های با کیفیت و با حضور اساتید نام آشنا و متبحر در زمینه حجاب می تواند به آگاهی مادران و پدران بیافزاید و آنان را در مقابل سؤالات فرزندانشان توانمند کند.

در کنار تمام این فعالیت های فرهنگی اهتمام جدی تک تک افراد جامعه به امر به معروف و نهی از منکر و بازرسی و نظارت جدی و مستمر نهادهای موظف به این امر مهم و حضور و بکارگیری افراد متعهد و وظیفه شناس در امر نظارت و بازرسی می تواند از دیگر راهکارهایی باشد که امروز جامعه اسلامی مان بدان نیازمند است.

انتهای پیام/پ

مطالب مرتبط:
برچسب ها: بی حجابی 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: