‪Google+‬‏ نماز ظهر عاشورا در زنجان اقامه می ‌شود
امروز: جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۶
همزمان با آخرین نماز سیدالشهدا (ع)

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زنجان با بیان اینکه در راستای عمل به تاکیدات مقام معظم رهبری نماز ظهر عاشورا با حضور عاشقان اباعبدالله در زنجان اقامه می ‌شود، گفت: نماز ظهر عاشورا همزمان با 12 محرم الحرام  در میدان انقلاب شهرستان زنجان برگزار می ‌شود.

کد خبر: ۴۴۶۵
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۵

حجت الاسلام فیروز علی خسروی در گفت و گو با خبرنگار  مهرزنجان، با بیان اینکه نماز ظهر عاشورا با حضور عزاداران حسینی در میدان امام انقلاب این شهرستان اقامه می ‌شود، اظهار کرد: یكی از وظایف ما در مورد بزرگداشت عاشورا و محرم، معرفت ‌افزایی است.

وی با بیان اینکه امام حسین (ع) شهید نماز است، افزود: امام حسین(ع) در ظهر عاشورا اولویت اصلی شان اقامه نماز بود و به همین خاطر نماز باید مورد تاکید همه مردم  و نسل جوان قرار بگیرد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زنجان با بیان اینکه شناخت، عرفان و آگاهی نسبت به اهداف قیام سیدالشهدا(ع) و پیام ‌های عاشورا باید مورد توجه هیئات عزاداری قرار گیرد، بیان کرد: در همه پیام‌ های عاشورا و در كنار خدامحوری، از خود گذشتگی، تدبیر و ولایت پذیری موج می ‌زند.

خسروی با بیان اینکه نماز ستون دین است، بنابراین باید دسته جات به هنگام نماز برنامه قطع را کنند و با حضور عزاداران حسینی نماز جماعت برپا کنند، اظهار داشت: در ظهر عاشورا یکی از یاران امام حسین(ع) به حضرت از فرا رسیدن وقت نماز خبر می ‌دهد و حضرت برای او دعا می ‌کند و آنگاه در مقابل تیرهای دشمن نماز اول وقت را به جا می‌ آورد.

وی با بیان اینکه نماز ظهر عاشورا در شهرستان زنجان پس از برگزاری مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان با حضور گسترده مردم اقامه خواهد شد، گفت: امام حسین (ع) نماز را در جامعه به‌ عنوان ستون خیمه اسلام و مظهر وحدت معرفی و در راه ترویج و توسعه فرهنگ نماز از جان خود گذشتند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زنجان با بیان اینکه نماز ظهر عاشورای امسال، مطلوب ‌تر از سال های گذشته برگزار خواهد شد، بیان کرد: در برپایی نماز ظهر عاشورا به دنبال لبیک عملی به حركت سید الشهدا(ع) هستیم و در تلاشیم مردم عزادار در اوج آرامش نماز ظهر عاشورا را به پا دارند.

انتهای پیام/پ

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: