‪Google+‬‏ صورتی که با سیلی سرخ است
امروز: چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۱
یک اخطار و یک نصیحت؛

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور استخدامی و اداری کشور در آخرین دفاعیات خود از برجام گفته است: اگر برجام اتفاق نمی افتاد معلوم نبود شرایط کشور چگونه می‌شد، به لحاظ اینکه غرق در نعمت هستیم درک روشنی از این نعمت نداریم.

کد خبر: ۴۸۳۳
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۷

به گزارش مهرزنجان، علی اکبری در یادداشتی نوشت: جمشید انصاری در شورای اداری استان قزوین که در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد، گفت: «بسیاری اوقات به لحاظ اینکه غرق در نعمات هستیم درک روشنی از آن ها نداریم.

وی با اشاره به اینکه باید قدردان نعمات بود، ادامه داد: وقتی جزییات موضوعی مانند برجام توضیح داده می‌شود تازه می‌فهمیم که اگر برجام اتفاق نمی افتاد چه پیامدهایی داشت و شرایط کشور چگونه می‌شد.»

حرف زدن از برجام ، همان کشتی نجات دولت که عمر سه و نیم ساله دولت به آن گره خورده و دولت در سر خود این را می پروانید که با به توافق رسیدن می تواند همه مشکلات و وعده های صد روزه خود را حل کند، به رویایی تبدیل شد که هرگز تعبیر ندارد.

با اندکی دقت در اقدمات دولت، می توان به این نتیجه رسید که دولت همه توان خود را برای به نتیجه رسیدن برجام صرف کرد تا شاید بتواند با به نتیجه رسیدن برجام، گوشه ای از هزاران وعده های داده شده خود به مردم را محقق کند.

دولت در طول سه و نیم سال خدمت خود به مردم، برجام را به یک امر خیلی مهم و غیر قابل دست یافتنی توسط دولت های قبل برای مردم توصیف کرده و دستیابی خود به برجام را پیروزی بزرگی برای خود و مردم دانست.

رابطه تنگا تنگ ادامه حیات سیاسی دولت با برجام تا حدی به هم گره خورده که دولت ادامه حیات سیاسی خود را در به نتیجه رسیدن برجام دانسته و شکست برجام را شکست خود و یک دوره ای شدن دولت خود می داند.

با گذشت بیش از یک سال از توافق هسته ای هنوز و هنوز حتی دولتی ها نیز در به نتیجه رسیدن و یا نرسیدن برجام و نعمات بی بدیل آن اختلاف دارند و برخی، دستاوردهای برجام را خیلی پایین تر از آن چیزی می دانند که وعده داده شده بود.

روحانی نیز به عنوان سکان دار کشتی برجام، برای نشان دادن نعمات بی بدیل و پایان ناپذیر برجام مردم را به عینک زدن دعوت کرد تا شاید نعمات برجام را دیده و رستگار شوند.

صورتی که با سیلی سرخ است  آب خوردم مردم بعد از برجام

خلاصه و خلاصه ادامه دفاع از نعمت برجام از دیدگاه دولتی ها اینبار از زبان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور استخدامی و اداری کشور به این نحو بیان شد که «بسیاری اوقات به لحاظ اینکه غرق در نعمات هستیم درک روشنی از آن ها نداریم.»

دقت در سخنان انصاری این سوال را در ذهن هر خواننده ای ایجاد می کند که شما از کدام نعمات صحبت می کنید که مردم از آنها با خبر نیستند و هرگز آنها را لمس نکرده اند؟

اگر نعمتی نبوده که هیچ! ولی اگر بوده و مردم نمی دانند، شاید عدم درک روشن مردم از برجام، دلیلی جز محرمانه بودن برجام نداشته باشد! و درک نکردن نعمات برجام دوباره این را می طلبد که دولتی ها در تبیین نعمات برجام بکوشند تا شاید مردم این نعمات را درک کرده و تقوای الهی پیشه کنند تا شاید رستگار شوند.

به گمان در همین راستا، ابلاغیه جنجالی برای تشکیل ستاد تبلیغات روحانی به ریاست معاون سیاسی استانداری‌ها برای به‌کارگیری امکانات تبلیغاتی دولت برای «روحانی» در نظر گرفته شده است تا مردم بتوانند با نعمات برجام آشنا شده و برای ادامه استفاده از این نعمات بار دیگر روحانی را به کرسی انتخابات بنشانند! الله اعلم!

شاید با اجرایی شدن این دستور و دادن سهمیه به نشریه های مستقل و خصوصی کشور و زنجان که حامی دولت نیز بوده ولی ثنا گوی قدرت نیستند، کمی آگاهی مردم کشور و بخصوص مردم زنجان بالا رفته و علاوه بر آن، نشریات خصوصی، کمی از قسط های بانکی نشریه خود را بپردازند تا مجبور نشوند صورت خود را با سیلی سرخ نگه دارند.

و در آخر یک اخطار و یک نصیحت، اینکه عوام الناس خیالشان از غرق شدن تخت است و درکشان به سفره هایشان بستگی دارد، ولی ما به دولتی ها برای دفاع از نعمات برجام نیاز داریم پس لطفا مواظب غرق شدنتان باشید و درک خود را نسبت به برجام بالا ببرید.

انتهای پیام/ا

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین ها