‪Google+‬‏ باور شعار به من چه در زنجان
امروز: جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۱

عدم مطالبه گری مردم از مسئولان، زنجان را به بهشتی برای مدیران تبدیل کرده است.

کد خبر: ۵۱۵۵
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰

به گزارش مهرزنجان ، زنجان شهری است که مردمان به ظاهر کم توقعی دارد. اینجا مردم از مسئولان مطالبه گری نمی کنند و اگر هم حرفی داشته باشند فقط بین خودشان ردو بدل می کنند.

مردم شهر زنجان از عدم پیشرفت شهر گله کرده و وقتی به هم می رسند از وضعیت نابسامان شهر و حل نشدن مشکلات سخن می گویند.

اما وقتی به مسئولی می رسند هر چند آن مسئول خدمات شایسته ای به شهر انجام نداده باشد وی را در ظاهر چنان تحویل می گیرند که انگار اصلا از وی گله ای نداشته و از عملکرد وی کاملا راضی هستند.

آری اینجا شهر زنجان است، مردمانش همیشه به کم راضی بوده و هرگز به پیشرفت شهر و مطالبه گری تن نمی دهند.

مردم اینجا مسئولانی را انتخاب می کنند که کارنامه خوبی در عملکردشان ندارند و بعد از انتخاب مجدد با خود می گویند که چه کسی این را انتخاب کرد!

قانع بودن به داشته ها و چه بسا زیادی دیدن داشته ها و عدم مطالبه گری از مسئولان، زنجان را به بهشتی برای مسئولان تبدیل کرده است.

مردم این شهر به عدم پیشرفت عادت کرده و برای نمونه مواجه شدن با پروژه های شهری چندین ساله را یک امری عادی برای خود تلقی می کنند.

مردم این شهر به جای مطالبه گری از مسئولان برای ایجاد اشتغال، نذر می کنند.

اینجا شهری است که تکرار شعار " منه نه" ( به من چه ) چنان مردم را در خود در نوردیده است که وقتی مردم با مشکلی مواجه می شوند بی اهمیت از کنار موضوع رد می شوند .

اینجا همه به این باور رسیده اند که واقعا به من چه؟ هر اتفاقی هم که بیفتد مردم می گویند به من ربطی ندارد و نباید در این موضوع دخالت کنم.

باور این شعار زمانی خطرناک می شوند که با مشکلات شهری بزرگی مواجه می شویم و همه یکصدا و در خلوت خود می گویند به من چه؟ 

مسئولان نیز با این شناخت از مردم بدون هیچ دغدغه صرفا چند سال در این شهر اقامت کرده و شهر را همانطور که تحویل گرفته اند بدون هیچ تغییر و پیشرفت چشمگیری به مسئول بعد از خود تحویل می هند.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 2
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
0
0
بسیار بسیار خوشحال شدم که بالاخره یکی از رسانه های زنجانی به این مشکل شهر پرداخت واقعا باید این معضل را بررسی نموده و برای حل آن چاره جویی نمود تا کی باید شاهد حضور مسئولین بی کیفیت و تازه کار و ناتوانان غیربومی در این شهر باشیم؟؟؟
سعید
|
United States
|
۰۸:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۷
0
0
سلام از بابت این نوشتار آسیب شناسانه بسیار مشعوف شدم اهالی زنجان متاسفانه در زندگی خثوصی دیگران سرک میکشند و در آنجا نمیگویند که به من چه اما در جایی که باید سرک بکشند یعنی امور استانی، همگی میگویند به من

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: